اعتماد: مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی روز گذشته به اظهارات معاون اول قوه قضائیه مبنی بر اینکه وی سندی را به کمیته سه نفره قوه قضائیه ارائه نکرده است، پاسخ داد و گفت؛ من در این جلسه سه سند ارائه کرده ام. ابراهیم رئیسی روز شنبه در حاشیه مراسمی در خصوص دیدار مهدی کروبی با کمیته سه نفره گفته بود دبیرکل حزب اعتماد ملی سندی را مبنی بر آزار و اذیت بازداشت شدگان ارائه نکرده است. این در حالی بود که کروبی پس از دیدار خود با اعضای این کمیته، دیدارش را خوب توصیف کرده بود.

اما به نظر می رسد پایان این دیدار چندان هم خوب نبوده است، چرا که ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه پس از این دیدار ارائه هرگونه سندی از سوی کروبی را تکذیب کرده و تنها بر این نکته که کروبی اظهاراتی را بیان داشته که مورد بررسی قرار خواهد گرفت، تاکید می کند.

اما تکذیب ارائه سند از سوی کروبی تنها به رئیسی خلاصه نمی شود، چرا که روز گذشته علی خلفی رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه هم در حاشیه مراسمی دیگر (مراسم تودیع و معارفه وزیر دادگستری) ارائه مستندات از سوی کروبی به کمیته سه نفره را همانند معاون اول قوه قضائیه رد کرد و گفت؛ «مدارکی ارائه نشده است، اما ادعاهایی مطرح بوده که آنها را بررسی خواهیم کرد.»

وی البته تعداد افرادی را که از سوی کروبی به این کمیته معرفی شدند، چهار نفر اعلام کرد. خلفی سپس در مراسم معارفه و تودیع وزیر جدید دادگستری که روز گذشته بدون حضور غلامحسین الهام برگزار شد، افزود؛ «بررسی اظهارات کروبی در هیات سه نفره و بررسی حوادث پس از انتخابات بیشتر از یک هفته طول نخواهد کشید.» علی خلفی درباره بررسی اظهارات کروبی در هیات سه نفره قوه قضائیه نیز گفت؛ کروبی مستنداتی را ارائه کرده که در حال بررسی آنها هستیم که ان شاءالله اگر به نتیجه نهایی برسیم، آن را اعلام خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا افرادی که کروبی در مورد آنها صحبت کرده است در جلسه حضور داشته اند، گفت؛ آقای کروبی اسامی را به ما ارائه کرده اند که در حال بررسی صحت و سقم آن هستیم و به زودی نتایج آن را اعلام خواهیم کرد.

همین اظهارات کافی بود تا مهدی کروبی نیز به آنها پاسخ دهد. همچنان که او دیروز به اظهارات رئیسی در این باره پاسخ داد و گفت؛ «من در این جلسه سه سند ارائه کردم؛ نخست فیلم اظهارات همین فردی که تحت تاثیر تهدید ها ناپدید شده است را ارائه کردم، دومین سند بنده درباره آزار یک خانم بود و سومین سند هم درباره یک آقایی بود که یک سی دی و نظر پزشکی قانونی درباره ایشان را نیز ارائه کردم. البته در این جلسه دو مورد هم گزارش شفاهی دادم.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 17 شهریور 1388    | توسط: ع .ش    |    | نظرات()