كیهان - رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با حكم رئیس جمهور و با حفظ سمت، سرپرست دبیرخانه شورای مناطق آزاد شد. این حكم، در پی انتصاب محمود صلاحی (دبیر شورای عالی مناطق آزاد) به عنوان استاندار خراسان رضوی صادر شده است. حمید بقایی رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی، قائم مقام اسفندیار رحیم مشایی در سازمان بود و انتصاب وی به ریاست این سازمان با انتقادهایی مواجه شده بود.

فارغ از ابهامات و انتقادات موجود درباره رئیس جدید میراث فرهنگی، معلوم نیست ارتباط این سازمان با مناطق آزاد و شورای آن چیست. مگر این كه مناطق آزاد اقتصادی و تجاری را نیز زیرمجموعه گردشگری تعریف كنیم همان گونه كه زمانی تلاش شده بود سازمان حج زیرنظر میراث فرهنگی و گردشگری تعریف شود!

رهبر انقلاب چند سال پیش در دیدار با رئیس و مدیران صدا و سیما تذكر داده بودند: من یك وقت زمان ریاست جمهوری، در شورای عالی انقلاب فرهنگی جمله ای را از كتاب «سیاست نامه» خواجه نظام الملك نقل كردم. این كتاب، یكی از متون بسیار زیبا و فاخر ادبی ماست. با این كه هفتصد، هشتصد سال از آن زمان می گذرد - دوره سلطان سنجر یا ملكشاه- در عین حال انصافاً مطالبش همچنان تازه است و انسان وقتی آن را می خواند، لذت می برد، به هر حال، یكی از توصیه هایی كه به شاه زمان خودش می كند، این است: «زنهار! مردی را دو كار مفرمایی، مردی و كاری».

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 17 شهریور 1388    | توسط: ع .ش    |    | نظرات()