شفاف : در حالیکه بیشتر توجه دولتمردان به عرصه های سیاسی است ، خبرهای ناگواری از حوزه اجتماعی منتشر می شود .

این در حالی است که اهمیت مسائل و معظلات اجتماعی بسیار زیاد است و باید معلوم شود نهادهایی که در این زمینه مسئولیت دارند ، مشغول چه کاری هستند که معظلات اجتماعی رو به افزایش است و چاره ای هم برای آن اندیشیده نمی شود.

براساس گزارش های رسمی تعداد جنین های سقط و رها شده در کنار خیابان افزایش قابل توجهی یافته است.
به گزارش یک سایت حامی دولت ، تنها تعداد جنین های سقط شده دارای HIV مثبت در گوشه و کنار خیابانها و سطل آشغال های شهرداری در سال 87 نسبت به سال پیش از آن 7 برابر افزایش یافته است.
لازم به ذکر است این گزارش تنها مربوط به آمار سازمان بهزیستی است و همه موارد را شامل نمی شود.این درحالی است که امار قابل توجهی از سقط جنین غیرقانونی در کشور گزارش می شود.
سقط جنین غیرقانونی که اغلب پیامد روابط نامشروع جنسی است را می توان از رونق بازار دلالان دارو و آمپول سقط جنین در ناصرخسرو حدس زد.بطوریکه قیمت آمپول های سقط جنین طی چند ماه اخیر افزایش قابل توجهی یافته است.

با این برخی گزارش های غیر رسمی از بهزیستی حاکی از آن است که تعداد جنین یافت شده HIV مثبت یعنی ایدزی در سال 87 نسبت به سال 86 رشد قابل توجهی یافته است که زنگ خطری برای مسئولین محسوب می شود.
انتشار این اخبار تلخ اگر چه ممکن است موجب سوء استفاده برخی نااهلان شود ،اما می تواند توجه مسئولین را به آسیب های اجتماعی زیر پوستی جامعه بیشتر جلب کند.
به نظر می رسد دغدغه سیاسی دولتمردان فرصت توجه به این موضوعات اصلی را گرفته است.
 

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 17 شهریور 1388    | توسط: ع .ش    |    | نظرات()