سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری از ورود پنج فروند هواپیمای جدید به ناوگان هوایی ظرف یکماه آینده و صدور مجوز تاسیس دو شرکت هواپیمایی جدید براساس مصوبه دولت خبر داد.

محمد علی ایلخانی در گفتگو با مهر با اشاره به برنامه اضافه شدن 14 فروند هواپیمای جدید به ناوگان حمل و نقل هوایی مسافری، گفت: پنج فروند هواپیمایی که تا یک ماه آینده وارد ناوگان می شوند، از نوع بوئینگ و ایرباس خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه الزام برنامه ورود هواپیماهایی با میانگین سنی 15 سال است، افزود: میانگین سنی این هواپیماها بین 13 تا 14 سال می باشد.

ایلخانی از صدور مجوز برای تاسیس دو شرکت هواپیمایی جدید دیگر براساس مصوبات استانی دولت خبر داد و اظهارداشت: این دو شرکت هواپیمایی قرار است تا دو ماه آینده فعالیت خود را آغاز کنند.

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اهداف مشخص شده این سازمان در برنامه 5 ساله چهارم برای کاهش عمر ناوگان حمل و نقل هوایی مسافری، تصریح کرد: در گزینش هواپیماهای جدید به هیچ عنوان از هواپیماهای شرقی استفاده نکرده ایم و متوسط عمر آنها نیز نسبت به هواپیماهای موجود در ناوگان هوایی کمتر است.

به گزارش مهر، حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری اخیرا اعلام کرده است ظرف یکسال اخیر 36 فروند هواپیما خریداری و به ناوگان حمل و نقل هوایی مسافری افزوده شده است.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 17 شهریور 1388    | توسط: ع .ش    |    | نظرات()