یك دختر دانشجوی 19 ساله پس از بازداشت در مقابل دادیار جنایی به سرقت دو خودرو اعتراف كرد.

به گزارش ایسنا، چند روز قبل مردی 40 ساله با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران به قاضی امیر اسماعیل رضوانفر ـ دادیار شعبه چهارم دادیاری ـ گفت: سوار بر خودروی پژو 206 خود در حال عبور از خیابان بودم كه پشت چراغ قرمز در كنار یك پراید توقف كردم. دختری جوان راننده پراید بود. شیشه را پایین داد و سر صحبت را با من باز كرد. از او خوشم آمد. پیشنهاد داد كه ماشین‌های‌مان را عوض كرده و كنار هم حركت كنیم. قبول كردم اما قبل از آن مدارك خودرو و شماره تماسش را گرفتم. پیش از سبز شدن چراغ، خودروهای‌مان را عوض كردیم و در بزرگراه به راه افتادیم. كنار هم در حال حركت بودیم كه ناگهان او از یك از خروجی‌های بزرگراه خارج شد و من نتوانستم همراهش بروم. بعد هم هر چه تلاش كردم نتوانستم پیدایش كنم.

در پی شكایت این شخص و بررسی مدارك خودروی پراید، مشخص شد كه پراید نیز سرقتی بوده و چند روز قبل از این ماجرا، صاحب خودروی پراید اعلام سرقت كرده است.

با توجه به این موضوع، دادیار جنایی دستور انجام تحقیقات بیش‌تر را صادر كرد و در نهایت ماموران آگاهی توانستند با ردیابی تلفن همراه متهم، وی را در قزوین پیدا كنند.

به دنبال صدور نیابت قضایی و بازداشت این دختر 19 ساله به نام بهنوش، او صبح امروز (دوشنبه) در دادسرای امور جنایی تهران حضور یافت و به سرقت دو خودرو اعتراف كرد.

بهنوش كه دانشجوی سال اول رشته معماری در دانشگاه قزوین است به دادیار جنایی پایتخت گفت: برای كسب پول و به لحاظ این كه نیاز مالی داشتم، تصمیم به این كار گرفتم. چند روز قبل به تهران آمدم تا نقشه‌ام را عملی كنم. كنار خیابان ایستاده بودم كه راننده یك پراید جلوی پایم توقف كرد. بعد از چند لحظه سوار خودروی او شدم و سر صحبت را باز كردم. سپس از این جوان خواستم كه برایم آبمیوه بخرد. به محض آن كه از ماشین پیاده شد، اتومبیل او را دزدیدم و چند روز بعد، موفق به سرقت خودروی 206 متعلق به مرد 40 ساله شدم.

به گزارش ایسنا، در پی اعترافات این دختر جوان برای وی به اتهام دو فقره سرقت خودرو قرار قانونی صادر شد و پرونده جهت تكمیل تحقیقات در اختیار مرجع انتظامی قرار گرفت.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 17 شهریور 1388    | توسط: ع .ش    |    | نظرات()