ا گذشت نزدیك به 4 ماه از زمان شروع پاندمی بیماری آنفلوانزای نوع A تاكنون این بیماری در 177 كشور جهان انتشار یافته و بیش از 200 هزار نفر در جهان به این بیماری مبتلا شده و بیش از 1800 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، بیژن صدری‌زاده، عضو كمیته كشوری آنفلوانزا و كارشناس سازمان جهانی بهداشت با اعلام این خبر افزود: در منطقه مدیترانه شرقی كه دارای 22 كشور و 550 میلیون نفر جمعیت است تاكنون بیش از 3 هزار نفر به این بیماری دچار شده‌اند و 10 نفر از آنان نیز فوت شده‌اند.


صدری‌زاده با بیان اینكه 20 درصد از مبتلایان و 40 درصد از فوت‌شدگان در منطقه مدیترانه شرقی از كشور عربستان سعودی گزارش شده است، گفت: در كشور ما نیز تا كنون 285 نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.


وی به تشریح علائم این بیماری و توصیه‌های بهداشتی پیشگیرانه در این خصوص پرداخت و گفت: كسانی كه علائم شبیه به آنفلوانزا شامل تب، خستگی، سردرد، درد عضلانی، سرفه، گرفتگی و آبریزش بینی و اسهال و استفراغ دارند باید به مدت یك هفته در منزل استراحت كنند و طی این مدت از حضور در محل‌های عمومی مانند محل كار و تحصیل و همچنین جلسات، مراسم مذهبی، جشن‌ها، وسایل نقلیه عمومی و سایر اماكن عمومی خودداری كنند.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 4 شهریور 1388    | توسط: ع .ش    |    | نظرات()