آنانی که ماه مبارک رمضان را با برنامه‌های تلویزیون می‌‌گذرانند، احتمالا یکی از دلخوشی‌هاشان، پخش برنامه «این شب‌ها» با اجرای علی درستکار است؛ ویژه برنامه‌ای که شکل مختصر و سبک شده همان برنامه این شب‌های معروف است که از چندی پیش به شکل مناسبتی آغاز شد و در تابستان و به ویژه شب‌های پر برکت رجب و شعبان، دل‌هایمان را هوایی می‌کرد و در قیل و قال این روزها، روحمان را آرامش می‌داد.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، علی درستکار که به طرز عجیبی اصرار دارد به جای واژه سیما از تلویزیون استفاده کند، نشان داده است، می‌تواند با خود واقعی‌اش با مردم و بینندگان سخن بگوید؛ خوب بشنود و اگر مهمان برنامه درباره پرسشی، اطلاعات کمی دارد، خودش با وسعت اطلاعاتی که درباره پرسش خود دارد، زمینه‌هایی را در اختیار مهمان برنامه بگذارد.

درستکار در «این شب‌ها»، خیلی راحت حرف می‌زند و خودش را برای محبوب شدن پشت مخاطب پنهان نمی‌کند؛ بنابراین، هیچ ابایی ندارد که به جای اینکه مدام از مؤمنین و مؤمنات بگوید، صراحتا ثواب روزه‌اش را به پدر و مادرش تقدیم می‌کند و از دیگران هم می‌خواهد ثواب روزه‌شان را تقدیم دیگری بکنند.

وی برای استغفار به صورت مستقیم چشم به دوربین می‌دوزد و متضرعانه می‌گوید: «با عرض معذرت از خداوند»، زبانی که بیشتر جوانان عصر ما از آن استفاده می‌کنند و نگرانند که نکند چنین استغفاری جسارتی باشد در محضر خداوند؛ اما درستکار، در «این شب‌ها»، ساده و صمیمی از این زبان استفاده می‌کند و بر دل مردم هم می‌نشیند.

برنامه این شب‌ها، خواه ناخواه، مجری محور است؛ آن هم با یک مجری که خود دکترای ارتباطات می‌خواند و از آن سو، فارغ‌التحصیل دانشگاه امام صادق (ع) هم هست و از همه مهمتر، سیاسی نیست؛ آفتی که مصلحان مذهبی ما را به مسلخ فنا برده است.

علی درستکار در این شب‌ها، به دنبال عوض کردن مردم نیست و بر این باور است که رسانه باید مردم را با مسائل بدون هیچ جهت‌گیری آشنا کند تا خودشان آگاهانه برگزینند، چرا که وی چنین اعتقادی دارد، خود وی در جایی می گوید : هنگامی که ‌هابیل و قابیل با آدم و حوا روی زمین بودند، باز هم یکی از آنها، نتوانست دیگری را تحمل کند! مگر این که امام زمان(عج) تشریف بیاورند. که من گمان می‌کنم آن زمان کفر باز هم باشد، حتی اگر ظلم نباشد!

به هر روی، علی درستکار می‌خواهد با همه ویژگی‌هایش، بین تفکر امروزی و دین آشتی ایجاد کند. خوشبختانه بیست و چند روز دیگر از ماه مبارک رمضان باقی است؛ دعا کنیم در حد وسعش بتواند. انشاءالله

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 3 شهریور 1388    | توسط: ع .ش    |    | نظرات()