خنان روز شنبه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه این مجمع با واکنش منفی رسانه های غربی و سایتهای اپوزیسیون مواجه شد.

رادیو امریکا با اشاره به آن بخش از اظهارات هاشمی مبنی بر لزوم تبعیت همه گروه های سیاسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری گفت:

« آقای هاشمی در نخستین حمایت آشکار از آیت الله خامنه ای از زمان انتخابات ریاست جمهوری، اتحاد و همدلی میان مسئولان و مردم را لازمه عبور کشور از بحران داخلی و مقابله با «مشکلات و اوضاع خارجی» دانست و بر در پیش گرفتن اقدام «باتدبیر، اصولی و صحیح» تأکید کرد. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس مجلس خبرگان، سپس همگان را به رعایت «دستورات و رهنمودهای» رهبر جمهوری اسلامی دعوت کرد و خواستار«ایجاد شرایط مناسب برای عمل و پایبندی فراجناحی به قانون اساسی، برخورد با قانون شکنان، جایگزین کردن فضای عقلایی به جای فضای هیجانی و احساسی، ایجاد فضای آزاد نقادی و پاسخگویی مناسب و قانونی به نقدهای منصفانه» شد.

اکبر هاشمی رفسنجانی گفت:« هرکس در هر مقامی باید خود را ملزم به رعایت دستورات رهبری بداند و صاحبان تریبون و صاحب نفوذان و رسانه ها از دامن زدن به تفرقه و تیترسازی های جنجالی خودداری کنند و در جهت ایجاد وحدت و وفاق جامعه راه باز کنند».

صدای آمریکا سپس به تفسیر سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخته و آنرا در تناقض با اظهارات نماز جمعه 26 تیرماه وی دانسته است.

گفتنی است بسیاری از سایتها و وبلاگهای اپوزیسیون با تلاش برای ایجاد تفرقه میان مسئولان بلندپایه نظام، علیه هاشمی مطالبی را منتشر کرده اند.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 2 شهریور 1388    | توسط: ع .ش    |    | نظرات()